Zakończenie roku szkolnego. 25.06.2014 r.

Dzisiaj po raz ostatni zabrzmiał szkolny dzwonek.Nadszedł dzień radości z owoców wspólnej pracy i nauki.Uczniowie otrzymali świadectwa, a na tych, których wyniki w nauce były bardzo zadawalające, czekały specjalne nagrody.Były wzajemne podziękowania, wspomnienia i plany na lato. Wszystkim życzymy dobrego wypoczynku, słońca, radości i udanych wakacji.Rodzice dzieciom

Na zakończenie nauki rodzice jednej z klas czwartych przygotowali dla dzieci niespodziankę. Mamy wcieliły się w barwne postacie z wierszy Tuwima i Brzechwy i wystapiły w przedstawieniu dla swoich pociech.

Pożegnanie klasy III gimnazjum. 21.06.2014 r.

Na zakończenie nauki w naszej szkole uczniowie klasy III gimnazjum, pod kierownictwem pani Bożeny Rogolińskiej, przygotowali akademię okolicznościową.Wobec zgromadzonych nauczycieli, rodziców i młodszych kolegów, w słowach poezji i poprzez muzykę, wyrazili swoją wdzięczność za lata nauki języka ojczystego, poznawania polskiej historii i kultury. S.Dorota Michna oraz koledzy i koleżanki z klasy II gimnazjum podziękowali bohaterom dnia dzisiejszego za trud włożony w naukę i za wspólne lata przeżyte w szkole polskiej. Na koniec wszyscy życzyli kończącym naukę wielu sukcesów i wszelkiego dobra w dalszym życiu, a najstarsi gimnazjaliści zatańczyli uroczystego poloneza.Bal szóstoklasistów. 07.06.2014

7 czerwca 2014 r. uczniowie klas szóstych wzięli udział w balu, który zorganizowany został z okazji zakończenia przez nich nauki w szkole podstawowej. Uroczystość rozpoczęła się od przedstawienia pt. "Podróż w czasie", do którego tekst napisała uczennica kl. VI c, Magdalena Zagubień. W humorystyczny sposób pokazywało ono dotychczasowe przeżycia typowych szóstoklasistów - Ali i Bartka, którzy pewnego dnia znajdują tajemniczą maszynę, a następnie wędrują w przeszłość i przypominają sobie najmłodsze lata i różnorodne doświadczenia szkolne. Młodzi aktorzy - uczniowie klas szóstych - fantastycznie odegrali swoje role. Występ wzbudził olbrzymie zainteresowanie i został nagrodzony wielkimi brawami. Następnie uczniowie podziękowali kierownik szkoły s. Dorocie Michnie oraz nauczycielom za lata nauki i wręczyli im kwiaty. Bal rozpoczął się od pierwszego w życiu szóstoklasistów poloneza - nic więc dziwnego, że byli nim oni równie przejęci, co ich rodzice wzruszeni. Po części oficjalnej zaczęły się tańce. We wspaniałe atmosferze uczniowie bawili się i brali udział w konkursach. Nikomu nie spieszno było do domu i bal został przedłużony! Dziękujemy rodzicom za przepiękne udekorowanie sali oraz przygotowanie iście królewskiego poczęstunku. Szóstoklasistom życzymy dalszych sukcesów!Bal gimnazjalny 07.06.2014

Po wielu latach wspólnie spędzonych w Polskiej Szkole uczniowie ostatniej klasy gimnazjum pragnęli raz jeszcze spotkać się w swoim gronie by świętować zakończenie ważnego etapu nauki. Tradycyjny bal gimnazjalny zorganizowali dla nich rodzice. Był uroczysty polonez i miła rozrywka.Były wspomnienia i marzenia na przyszłość, a wszystko to osłodzone przygotowanymi przysmakami i okraszone radością wspólnej zabawy.Dzień Dziecka, 31.05.2014

31 maja 2014 r., zaledwie w przeddzień kalendarzowego Dnia Dziecka, uczniowie i uczennice naszej szkoły obchodzili swoje święto podczas szkolnej imprezy zorganizowanej na stadionie Adrien Bertelson w dzielnicy Forest. Atrakcji było mnóstwo. Można było spróbować swoich sił w śpiewie w konkursie "Bitwa na głosy", biegach z piłką w "Małej Olimpijce" czy odgadywać kalambury w konkursie o zdrowym stylu życia. Chłopcy toczyli mecze piłki nożnej. Harcerki prowadziły podchody. Można było obserwować występ grupy tanecznej "Brukseli" i "Firestep" albo przyłączyć się do ćwiczenia zumby pod kierownictwem p. Magdaleny Mozgawy. Do rozwijania talentów plastycznych zachęcali członkowie grupy KIWI. Dla młodszych dzieci - dmuchane zamki. Ponad 400 losów tomboli (wszystkie wygrane) sprzedało się w niezwykle szybkim tempie. Był także konkurs dla dzieci wraz z rodzicami - weekendowy pobyt nad morzem wygrała rodzina państwa Rantów. Wszyscy zwycięzcy konkursów jak i ich uczestnicy otrzymali nagrody. Zabawie sprzyjała piękna pogoda. O oprawę muzyczna zadbał DJ Albert, a o poczęstunek i napoje Rada Rodziców. Szczególne podziękowania należą się rodzicom uczniów naszej szkoły oraz sponsorom: państwu Edycie i Tomaszowi Ciszkowskim, panu Markowi Kutyłowskiemu, firmie titres - services Hygienet, Panu Dariuszowi Telatyckiemu z firmy "Bati – Speed", pani Renacie Czapskiej oraz "Gazetce".
Organizatorką imprezy była p. Anna Zalewska oraz Rada Rodziców w składzie: pani Iwona Szyburska - przewodnicząca, pani Teresa Moczulska, pani Małgorzata Kryńska - Dooms i pan Hubert Rahden.
Gorąco dziękujemy i zapraszamy na kolejny Dzień Dziecka za rok.Dzień Matki

Z okazji "Dnia Matki” uczniowie klas I-III naszej szkoły zaprosili swoje mamy na wspólne przeżywanie tej uroczystości. Poszczególne klasy, pod opieką wychowawców, przygotowały część artystyczną. Uczniowie zaprezentowali wiersze i zaśpiewali piosenki, w których wyrazili swoją miłość i wdzięczność za matczyną dobroć i cierpliwość, za serce, które tak wiele rozumie i tak wspaniale wybacza. Nie zabrakło tradycyjnych, serdecznych życzeń, kwiatów, uścisków i upominków.

Po części artystycznej był czas na poczęstunek w miłej atmosferze. Każde dziecko, własnoręcznie przygotowało mamie pyszną kanapkę. Odbyły się również liczne konkursy, które zapewniły świetną zabawę. Mamy miło spędziły czas ze swoimi pociechami. Wszystkim mamom, które były z nami w tym ważnym dla nas wszystkich dniu, bardzo dziękujemy.223. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja

Witaj, majowa jutrzenko!

Z okazji 223. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja uczniowie klasy VI c przygotowali nietypową akademię. Występ miał formę "żywej lekcji" historii, podczas której dzieci przygotowujące się do sprawdzianu odwiedził niespodziewany gość - Pani Konstytucja we własnej osobie. Odpowiadając na pytania uczniów, przypomniała dzień uchwalenia Konstytucji 3 maja oraz najważniejsze fakty związane z tym ważnym dla Polaków wydarzeniem. Oryginalna forma przedstawienia spodobała się zwłaszcza najmłodszym uczniom, którzy zrozumieli, czym tak naprawdę jest konstytucja oraz co w praktyce oznaczało liberum veto. Na zakończenie uczeń klasy II h, 8-letni Filip Zawadzki, przygotowywany przez nauczycielkę muzyki, panią Katarzynę Konieczną, oczarował wszystkich, wykonując na keyboardzie utwór "Witaj, majowa jutrzenko".
Wielkie brawa należą się wszystkim występującym uczniom. Nad organizacją akademii czuwała p. Halina Szołtysik.WYNIKI KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO (28 marca - 2 kwietnia 2014 r.)

W tegorocznym konkursie wzięło udział wielu uczniów klas czwartych, piątych i szóstych, którym niestraszne są reguły polskiej ortografii i interpunkcji. Wszystkim uczestnikom gratulujemy wiedzy i umiejętności, a oto nowi szkolni mistrzowie ortografii:

- w kategorii klas czwartych:

1. Katarzyna Król
2. Oliwia Kożuszko
3. Urszula Rećko

- w kategorii klas piątych i szóstych:

1. Klaudia Komosa
2. Paulina Więcławek
3. Gabriela Moźwiło

Laureaci otrzymają nagrody w dniu zakończenia roku szkolnego.
Zapraszamy do udziału za rok!


Piórem dzieci... Prace uczniów klas czwartych

Dzieciom z naszej szkoły tak spodobały się przygody ducha Maćka i jego przyjaciół - złośliwej sroki Joanny-Wiesławy, kota Prota IV oraz bliźniaków Jarka i Marka z książki "Duch starej kamienicy" Anny Onichimowskiej, że postanowiły napisać ciąg dalszy! Zapraszamy do przeczytania pomysłowych i zabawnych opowiadań młodych autorów, które ukazały się w 128 i 130 numerze "Gazetki".

Przeczytaj prace dzieci - część 1
część 2


Moje wspomnienia o Janie Pawle II, konkurs plastyczny

W związku z kanonizacją Jana Pawła II, w naszej szkole został zorganizowany konkurs plastyczny pt. "Moje wspomnienia o Janie Pawle II". Łącznie zgłoszonych zostało 67 prac wykonanych różnymi technikami. Przy wyborze tych najlepszych brano pod uwagę: zgodność z tematem, samodzielność wykonania, różnorodność technik, estetykę i pomysłowość. Komisja w składzie : p. Aneta Czapska, p. Mariola Kulesza, p. Iwona Porowska i p. Anna Zalewska - wyłoniła zwycięzców.

I miejsce Dominik Szymulewski III c
I miejsce Marcin Jakowienko III gim
II miejsce Nelia Meyers II b
II miejsce Nicole Sowa I g
III miejsce Wiktoria Roszkowska III e
III miejsce Mateusz Zajko III e

Wyróżnienia :
Wiktoria Maton I h
Zuzanna Chilmon I h
Liliana Sęk I h
Beata Jaszczołt I h
Aneta Kostro I h
Ewelina Mantura I h
Maria Szczawińska I a
Alan Kos I c
Hubert Bukowski II g
Jakub Leszczyński II a
Łukasz P. II a
Martyna Sielewonowska II a
Kamila Wądołowska II a
Wictoria Gązowska III a
Daria Mazur III e
Piotr Terpilowski III e
Karolina Kiełbasa III c
Adrian Kosk III f
Ewelina Zagubień III f
Maksymilian Wyrozębski III
Natalia Pisarewska III g
Angelika Konopko IV a
Perla D. IV b
Sabina Łupińska IV e
Zuzanna Maliszewska IV e
Kinga Puchalska IV d
Sandra Tylka V a
Paulina Drywulska V d

Prace nagrodzone i wyróżnione zostały umieszczone na szkolnej wystawie.
Serdecznie dziękuję wszystkim uczniom za liczny udział w konkursie, za zaangażowanie się w przygotowanie swoich dzieł oraz za to, że oddali hołd Wielkiemu Rodakowi i mają Go wciąż w swoich sercach.
Organizator konkursu : Anna Zalewska

"Nie Zmarnuj Swojego Życia"

Pod takim hasłem przebiegało spotkanie młodzieży z grupą raperów "RYMcerze", które odbyło się w naszej szkole 22 marca 2014 r. Zespół "RYMcerze" tworzą dwaj przyjaciele: Jonatan Blank i Łukasz Bęś. Prowadzą oni projekt skierowany do młodzieży, którego celem jest profilaktyka uzależnień oparta na tytułowym przesłaniu i doświadczeniach walki z nałogami. RYMcerze w swej hip-hopowej twórczości i świadectwie życia starają się przekazać uniwersalne, chrześcijańskie wartości i wskazać drogę lepszego życia.

Koncert cieszył się dużym zainteresowaniem naszej młodzieży. Co więcej, uczniowie do tego stopnia zostali zaangażowani, że pojawili się na scenie obok występujących. Nasi goście zaprezentowali kilka utworów ze swego repertuaru i zmobilizowali wielu słuchaczy do wspólnego rapowania. Całe spotkanie było bardzo interesujące i pozostawiło wiele do myślenia o tym, jak nie zmarnować swego życia i wypełnić je dobrymi wartościami. Dziękujemy RYMcerzom!

RYMcerzeBal Przebierańców, 19 i 22 lutego 2014

Jak każdego roku w te niezwykłe dni karnawału sala gimnastyczna zamieniła się w bajkowy świat. Nauczyciele dołożyli wielu starań, by zorganizować ten czas, wymyślić ciekawe konkursy z nagrodami i wcielić się w bajkowe postacie. Rodzice wspaniale przygotowali mały poczęstunek i zatroszczyli się o porządek na sali.
Korytarzami szkoły przemykali Batman i Spiderman, widziano też Pszczółkę Maję i Królewnę Śnieżkę.
Dzieciom i rodzicom nie brakło pomysłów na karnawałowe kreacje. Zabawa trwała w najlepsze! Skoczna muzyka i konkursy dostarczyły uczestnikom wielu przeżyć, dużo radości i zadowolenia. Wszystkim dziękujemy za zaangażowanie i wyśmienitą zabawę!Jasełka, 19.01.2014

19 stycznia 2014 r. w kościele Notre Dame de la Chapelle podczas Mszy świętej z udziałem dzieci o godz. 11.00, zostały przedstawione jasełka w wykonaniu najmłodszych uczniów naszej szkoły. Dzieci 6-letnie z klas 1b i 1f wcieliły się w role Maryi, Józefa, pasterzy, Trzech Króli i aniołów, przypominając nam jeszcze raz wielką radość z Narodzenia Pańskiego.
Wszystkie dzieci zgromadzone w kościele włączyły się w przedstawienie poprzez śpiew kolęd oraz złożenie przy żłóbku serduszek wykonanych dla małego Pana Jezusa.Konkurs na najpiękniejszą kartkę świąteczną

Prace uczniów przedstawione w konkursie były piękne i pomysłowe. Wykonane były różnymi technikami z wykorzystaniem ciekawych elementów. W ocenie pod uwagę brano pomysł, pracochłonność i estetykę wykonania.
Nagrody zostały przyznane następującym uczniom:
I miejsce – Natalia Pisarewska
II miejsce – Oliwia Wasilewska
III miejsce – Julia Wasilewska

Wyróżnienia otrzymali:
Klaudia Ustaszewska, Natalia Żero, Eliza Mirosław, Natalia Kaczyńska, Natalia Malewska, Klaudia Szerokowska. Wszystkim gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie.Spotkania wigilijne

Pierwsza gwiazdka, pięknie przystrojona choinka, opłatek i śpiew kolęd to jedne z najważniejszych symboli Bożego Narodzenia. Wieczór wigilijny w tradycji polskiej jest najbardziej uroczystym i najbardziej wzruszającym wieczorem roku.
Geneza tej liturgii sięga pierwszych wieków chrześcijaństwa. Słowo "wigilia" pochodzi z języka łacińskiego i oznacza czuwanie. Taki był dawniej zwyczaj w Kościele, że poprzedniego dnia przed większymi uroczystościami obowiązywał post i wierni przez całą noc oczekiwali na te uroczystości, modląc się wspólnie.
W Polsce wigilia weszła na stałe do tradycji dopiero w XVIII wieku. Główną jej częścią jest uroczysta wieczerza, złożona z postnych potraw. Wieczerza wigilijna stała się powszechną tradycją i nabrała cech czegoś wyjątkowego, czego się nigdzie nie spotyka. Dla poznania i podtrzymania tych polskich tradycji i w naszej szkole odbyły się wigilijne spotkania. Były potrawy wigilijne, łamanie się opłatkiem,życzenia i śpiew kolęd. Gościem szczególnym tego dnia był św. Mikołaj z prezentami dla wszystkich.Konkurs recytatorski wierszy Juliana Tuwima, 7.12.2013

Dnia 7.12.2013 r. odbył się w naszej szkole konkurs recytatorski poezji Juliana Tuwima.
Konkurs rozpoczął się od przedstawienia krótkiego życiorysu pisarza oraz inscenizacji wiersza „Rzepka” przygotowanej przez uczniów klasy III a i V b.
Uczestnicy konkursu podzieleni byli na 3 kategorie wiekowe: klasy I-III, klasy IV- VI i gimnazjum. Zainteresowanie konkursem przerosło najśmielsze oczekiwania organizatorów konkursu i jury. Zgłosiło się tak wielu uczestników, ze przesłuchania konkursowe trwały wiele godzin. Uczniowie zaskoczyli jurorów i publiczność nie tylko piękna recytacja wierszy, ale również swoim przebraniem, a niekiedy nawet krotka inscenizacja przygotowana do wiersza. Jury oceniało uczestników konkursu biorąc pod uwagę między innymi: pamięciowe opanowanie tekstu, intonacje, zrozumienie tekstu, poprawność językową itp.

Oto zwycięzcy:

Klasy I-III
1.Joanna Popławska
2.Natalia Rakowska
3.Eliza Haraburda


Klasy IV-VI
1.Klaudia Paczek 2.Kinga Puchalska
3.Dominika Łyszkowicz

Gimnazjum
1.Tomasz Pisarewski
2.Marcin Jakowienko
3.Sandra Zalewska

Laureaci otrzymali nagrody oraz pamiątkowe dyplomy. Wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w następnych konkursach organizowanych w naszej szkole.

Andrzejki 2013

30 listopada w naszej szkole odbyły się tradycyjne polskie andrzejki.

Andrzejki są okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla zwyczajów i obrzędów ludowych. Stanowią także symboliczne pożegnanie czasu zabaw przed Adwentem.
Wspaniale udekorowana sala, tradycyjne wróżby - pięknie przygotowane przez nauczycieli pod kierownictwem pani Marioli Kuleszy, konkursy i zabawy pomogły dzieciom pobudzić wyobraźnię i przenieść się w świat marzeń i fantazji. W połączeniu z tańcem i słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców dzień ten stał się wyjątkowy i niezwykły. Dzieci były bardzo przejęte wynikami wróżb i tym, co rzekomo spotka je w życiu. Nie zapominajmy jednak o polskim przysłowiu, które mówi, że człowiek sam jest kowalem własnego losu.

Przedstawienie pt."Serduszko zajączka", 23.11.2013

23 listopada, podczas jednej z lekcji języka polskiego, uczniowie klasy 3F ze swoją wychowawczynią Anną Zalewską przygotowali przedstawienie pt."Serduszko zajączka". Były tam pokazane sceny przyjażni między zwierzątkami leśnymi, wesoła piosenka, a także spotkanie z Mikołajem. To właśnie on pomógł rozwiązać problem troskliwego Zajączka Szaraczka.
Mikołaj nie zapomniał też o licznie zgromadzonej widowni i na zakończenie wszystkich częstował pysznymi cukierkami.

Rozstrzygnięcie konkursu

We wrześniu został ogłoszony konkurs, w którym uczniowie mieli wykonać z dowolnych materiałów różaniec. Konkurs miał podkreślić, że październik jest miesiącem różańca, a także o szacunku i znaczeniu modlitwy różańcowej.
Ocenie podlegała pomysłowość w doborze materiałów, z jakich wykonano różaniec, estetyka, zgodność z oryginałem. Konkurs był przeznaczony dla klas IV-VI. Prace można było składać do końca października. Różańce były wykonane z modeliny, żołędzi, kasztanów, suszonych roślin, makaronu, cukierków, słodkich żelków i innych materiałów. Jury w składzie: s.Dorota Michna, p. Halina Szołtysik, i p. Aneta Czapska wyłoniło zwycięzców. W klasach ogłoszone zostały wyniki i rozdane nagrody.

Zwycięzcy to: Eryk Szyburski (kl. IVd), Szymon Trochimiak (IVc), Wiktoria Sekida (IVf), Julia Dooms (Vd), Julia Ordowska (IVc) i Agnieszka Moczulska (Vd)

Wyróżnieni: Julia Szyburska (IVd), Anna Ordowska (Vd), Aleksander Moczulski (Vd), Natalia Jurek (IVd), Dawid Sałasiński (VIc), Klaudia Pączek (Va), Weronika Kempista (VIc), Katarzyna Król (IVd) oraz Aleksandra Dec (Vb).

Zwycięzcom gratulujemy!

95. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

Z okazji 95. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie naszej szkoły w dniach 13,15 i 16 listopada tego roku przygotowali krótkie akademie. Mogliśmy dowiedzieć się dlaczego dzień 11 listopada jest polskim świętem narodowym oraz poznać historię Polski - od utraty niepodległości z czasu zaborów, aż do odzyskania wolności w 1918 roku. W czasie uroczystości usłyszeliśmy wiele patriotycznych pieśni ("Rota", "Marsz I Brygady") oraz obejrzeliśmy slajdy pokazujące piękno polskiej ziemi oraz ważne fakty z polskiej historii.

Pochwały za udany występ należą się wszystkim występującym uczniom z kl. 5a, 5d i 6b.
Nad przygotowaniem akademii czuwali: p. Sylwia Maj i p. Grzegorz Zdanek.

Pasowanie na ucznia, 26.10.2013

W sobotę 26 października, w kościele N.D. de la Chapelle w Brukseli, podczas Mszy Św. odbyło się uroczyste przyjęcie dzieci z pierwszych klas w poczet uczniów SPK im. Jana Pawła II przy Polskiej Misji Katolickiej w Brukseli.

W tygodniu gdy obchodzimy święto Patrona Szkoły - Jana Pawła II, mija pierwszy miesiąc nauki szkolnej. Nadchodzi czas, by pierwszoklasiści - oswojeni nieco z nowymi obowiązkami - złożyli uroczystą przysięgę i zostali pasowani na pełnoprawnych członków wielkiej, szkolnej rodziny. Aby dostąpić zaszczytu pasowania, należało przejść symboliczny egzamin oraz wykazać się wiedzą i umiejętnościami. Tak więc pierwszoklasiści odpowiadali na pytania dotyczące postaci Jana Pawła II recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Po takim przygotowaniu 170 uczniów ośmiu pierwszych klas - odświętnie ubranych i dumnie prezentujących na głowach kolorowe birety - złożyło uroczyste ślubowanie, a potem odbyło się oczekiwane pasowanie na ucznia. Każdy pierwszak podchodził do Siostry Doroty i Księdza Proboszcza a na ramieniu, w geście pasowania, spoczął wielki ołówek. Po uroczystości każda klasa, ze swoją panią wychowawczynią, zrobiła pamiątkowe zdjęcie. Wszyscy pierwszoklasiści otrzymali małe pamiątki.

Święto Patrona Szkoły, 23 i 26.10.2013

W dniach 22 i 26 października obchodziliśmy Święto Patrona naszej szkoły - Jana Pawła II.
Z tej okazji uczniowie, pod kierownictwem pani katechetki Iwony Porowskiej, przygotowali uroczystą akademię, na którą zaproszony został Ksiądz Proboszcz. W montażu słowno-muzycznym nasi koledzy i koleżanki przybliżyli postać wielkiego Papieża - Rodaka, przypomnieli ważne momenty z Jego życia i charakterystyczne cechy działalności i posługi. Mogliśmy usłyszeć też głos Jana Pawła II w odtworzonych słowach przesłania, które wzywało by nie zapomnieć o wartościach jakimi są Bóg , wiara, miłość i Ojczyzna.warsztaty teatralne, 25-28.09.2013

W dniach 25-28 września gościliśmy dziecięcą grupę artystyczna ze Szkoły Podstawowej im. Marii Kownackiej w Warszawie. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się przygotowane przez młodych artystów przedstawienia : "Leśne ludki" i "Cudowna pestka". Podziwiać mogliśmy pomysłowość tworzonych przez nauczycieli tekstów, muzykę i reżyserię a także zdolności aktorskie i wytrwałość w pracy artystycznej naszych koleżanek i kolegów z Polski. To spotkanie dało nam możliwość poznania różnych rodzajów sztuki teatralnej, nawet pochodzącej z dalekiej Japonii. Była to też wspaniała zachęta do próbowania własnych umiejętności aktorskich i muzycznych.

więcej


Witaj szkoło

1 września, uroczystą Mszą Świętą i modlitwą za wszystkich uczniów i nauczycieli, rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Na koniec zostały poświęcone tornistry i przybory szkolne. A w tygodniu rozpoczęły się zajęcia lekcyjne. Pierwszoklasiści, pod czujnym okiem wychowawczyń, poznawali szkolne zwyczaje i zakamarki nowego dla nich miejsca. Inni uczniowie cieszyli się ze spotkań ze znajomymi kolegami i koleżankami. Po zajęciach, przed szkołą, rodzice oczekiwali na swoje pociechy ciekawi pierwszych wrażeń ze szkolnej ławy. Wszystkim uczniom życzymy dużo zapału w zdobywaniu wiedzy.